Hudební nástroje patří do zvláštní kategorie předmětů, s nimiž stěhovací firmy přijdou do styku. Zejména pak nástroje velkých rozměrů, jako jsou harfy, pianina, klavíry či dokonce varhany. Velké hudební nástroje vyžadují při přenášení nejen opatrnost, ale i fyzickou zdatnost, zručnost, šikovnost a mimo jiné i určité zkušenosti.
Kdokoli má doma klavír, pravděpodobně na něj někdo z rodiny hraje a nebývá v bytě jen pro ozdobu. Zabírá poměrně velký prostor a pro dekorativní účely se hodí spíše do velkých společenských reprezentativních (koncertních) sálů či do historických budov. Vlastnictví klavíru také obvykle prozrazuje typ člověka nebo lidí, s nimiž stěhovací firma jedná. Jsou to obvykle (i když to nemusí platit vždy) lidé citliví jak emočně, tak i fyzicky, a nebývají to hromotluci, jako jsou např. zedníci nebo kopáči výkopů. S klavíristy se také musí jednat jinak a hlavně počítat s tím, že kromě klavíru bude zapotřebí přestěhovat i to ostatní, a mimo jiné provádět i další pomocné, fyzicky náročné práce.
Demontáž nábytku – pokud se ke stěhování klavíru v Praze připojuje i celý byt, klavíristé mohou od stěhovací firmy poptávat i rozmontování nábytku a jeho opětovnou montáž na novém místě. Je to poměrně náročná činnost na fyzickou kondici, a může pro hráče na klavír znamenat spoustu nepříjemností, které také mohou vyústit ve zlomeninu paže. Velké nábytkové sestavy, jako jsou vestavěné skříně nebo manželská dvojlůžka z dřevěného masivu přenechejte ohledně demontáže a balení raději profesionálům.
Koberce, chladnička, pračka – velké spotřebiče a koberce by klavíristé neměli vůbec přenášet sami i z důvodu zranění lokte, dlaně a předloktí. Za zvážení stojí i transport a balení věcí do velkých kartonových krabic, které mohou být těžší, než patnáct kilo, a stejně tak způsobit zdravotní komplikace. Ovšem pokud je klavírista současně zapálený kulturista, pro něho bude stěhovací proces spíše součástí tréninkového plánu.