Mohu vás ujistit, že ani jedno řešení uvedené v perexu článku není to pravé ořechové. V obou případech pravděpodobně nic nezmůžete. V tom prvním je dokonce téměř jisté, že budete muset koupit zcela nový stroj. V tom druhém případě si můžete způsobit úraz. Ostatně při špatné kombinaci náhod můžete zažít obě situace v jednom. Když totiž stroj otevřete a budete šátrat šroubovákem po desce, je docela možné, že ji odpálíte a je to hotové.
Co si tedy počít, když počítač nebo notebook stávkuje, hází černou obrazovku, a ne a ne naskočit?
Nejlépe je nedělat vůbec nic, mimo toho, že vyzkoušíte jiný přívodní kabel. Chyba může být totiž v něm. Pokud tomu tak není, tak se skutečně vyvarujte jakýchkoli neumětelských pokusů. Prostě jen vytáhněte kabel ze zásuvky a stroj pečlivě zabalte, abyste se vyhnuli zbytečným otřesům při jeho přepravě. Přepravě kam?
PC servis v Kolíně je jen jednou z možností, ale zde tou nejlepší volbou. A když technikům přidáte poznámku na papíře, co jste na PC dělal, než se zhroutil, může se stát, že jim ušetříte práci a spoustu času. A tím také vaše peníze, protože jak známo, tito zkušení mužové berou peníze za práci od hodiny.
Nyní vám nezbývá než počkat, jak dopadne, tak zvaná prvotní diagnostika. Po ní vám technik poví, kolik bude přibližně cena opravy. Nechtějte po něm jakákoli přesná čísla, on nemůže tušit, kde přesně závada je. Může otevřít bednu a zjistit, že tam táboří hejno krys, které překousaly dráty a sežraly procesor. Pak je ovšem každá rada drahá.
Pokud máte počítač trochu novější, je naděje že oprava bude provedena v pořádku a také bez ztráty vašich dat. Tím mám namysli vaši práci, hry, nebo uložené filmy. Ale také se může stát, že máte počítač dědka a oprava by stála hodně peněz. Tak nezoufejte, zde vám poradí s koupí nového počítače a pokud to půjde, ještě vám do něj přenesou data ze starého.